Ta strona używa plików cookie!
close

„Bezpieczna droga do szkoły” - trwają działania profilaktyczno - edukacyjne

Data dodania: 8 września 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci jak co roku, we wrześniu prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz dzielnicowi szczególnym nadzorem objęli głównie drogi w rejonach szkół.

Trwają działania „Bezpieczna droga do szkoły”, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom wszystkich szkół oraz monitorowanie ruchu kołowego w rejonach placówek oświatowych.

Bolesławieccy policjanci w ramach wzmożonych działań spotykają się z "pierwszakami" aby porozmawiać o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów.

Policjanci podczas akcji „Bezpieczna droga do szkoły” zwracają uwagę na kierujących oraz pieszych stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. Mundurowi przypominają najmłodszym podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię. Funkcjonariusze sprawdzają również oznakowanie w zabezpieczanych rejonach przyległych do placówek szkolnych a także kontrolują transport przewożący dzieci i młodzież do szkół.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo dzieci zależy również od rodziców i opiekunów. To przede wszystkim oni odpowiadają za swoje pociechy. Warto wyposażyć swoje dziecko w odpowiednie odblaski. Dowożąc dziecko do szkoły należy pamiętać również o tym, aby zatrzymać się w miejscu dozwolonym tak, aby nie ograniczyć widoczności dla innych kierujących i pieszych przechodzących przez jezdnię.


 

KPP  Bolesławiec

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska

Galeria

Powiązane wiadomości