Ta strona używa plików cookie!
close

17-latek zatrzymany w związku z włamaniami

Data dodania: 12 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Warta Bolesławiecka

Policjanci zatrzymali nastolatka podejrzanego o 4 kradzieże z włamaniem. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z posterunku wWarcie Bolesławieckiej przy współpracy z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego bolesławieckiej komendy zatrzymali 17-latka. Chłopak będąc na ucieczce z zakładu poprawczego włamał się do domu jednorodzinnego i dokonał kradzieży telefonu oraz biżuterii.
Zatrzymany 17-letni mieszkaniec gminy Warta Bolesławiecka przyznał się do włamania i kradzieży mienia oraz wyjaśnił gdzie schował część swojego łupu. Funcjonariusze sprawdzili miejsce wskazane przez młodego przestępscę i odzyskali część skradzionego mienia.
 
Dodatkowo policjanci udowodnili podejrzanemu  jeszcze 3 inne kradzieże z włamaniem, do domów jednorodzinnych i pomieszczenia gospodarczego.  Zatrzymany przyznał się do ich popełnienia. 
 
Wszytskie przestępstwa 17-latek dokonał wspólnie ze swoim 21-letnim kolegą, który został już wcześniej zatrzymany przez policjantów z Warty Bolesławieckiej. 21-latek trafił do zakładu karnego, bo był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bolesławcu w celu odbycia kary pozbawienia wolności na okres 6 miesięcy.   
 
17-letni mieszkaniec gminy Warta Bolesławiecka trafił do zakładu poprawczego, w którym odbywa karę za popełnione przestępstwa przeciwko mieniu. 
 
Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 
 
asp.szt. A.Kublik- Rościszewska
KPP Bolesławiec
 

Powiązane wiadomości