Ta strona używa plików cookie!
close

Bolesławieccy policjanci rozpoczęli profilaktyczne spotkania z uczniami w ramach „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data dodania: 12 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Wkrótce rozpoczną się wyczekiwane przez uczniów długie wakacje. Mundurowi przed letnim wypoczynkiem przypominają o bezpiecznych zachowaniach, w pierwszych spotkaniach uczestniczyła młodzież z Osiecznicy i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bolesławcu.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu przeprowadzili już pierwsze spotkania w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno –edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” .
Policjantka prewencji kryminalnej w Zespole Szkół w Osiecznicy spotkała się z uczniami aby uświadomić im jakie zagrożenia czekają na nich szczególnie w okresie wakacji. 
W Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł w Bolesławcu obyło się spotkanie dzielnicowego z bolesławieckimi uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 5. 
 
Podczas spotkań, zgodnie z założeniami programu programu prewencyjnego " Świadomy Junior",  mundurowi mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, cyberprzemocy oraz czujności w kontaktach z osobami nowo poznanymi. Oczywiście jednym z głównych tematów była bezpieczna kąpiel oraz rozwaga podczas wypoczynku nad wodą. Policjanci przypominali uczniom, że wakacje nie zwalniają z myślenia.
Szczególną uwagę zwrócono na konieczność używania elementów odblaskowych przez pieszych będąc poza terenem zabudowanym ale również na terenie miejskim gdzie jest słabe oświetlenie. 
 
Podczas spotkań przekazano informacje o konkursie filmowym pn.FILMOWY przeWODNIK, materiał filmowy ma promować bezpieczne przebywanie w  wodzie lub nad wodą oraz aktywny tryb życia.
 
 
asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec
 

Galeria

Powiązane wiadomości