Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci z wizytą w obozie harcerskim

Data dodania: 11 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Osiecznica

Mundurowi odwiedzili poznańskich harcerzy, którzy rozbili swój obóz w lesie na terenie powiatu bolesławieckiego. Podczas spotkania ustalono z kierownictwem zasady współpracy w przypadku wystąpienia zagrożenia a młodzieży przypomniano najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

W ramach działań związanych z bezpiecznym wypoczynkiem policjanci z Bolesławca i Osiecznicy spotkali się z uczestnikami obozu harcerskiego, rozbitego na terenie powiatu bolesławieckiego. Aby zapewnić bezpieczeństwo urlopowiczom miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży objęte są szczególnym nadzorem. Policjanci przed przyjazdem zorganizowanych grup harcerzy nawiązują kontakt z organizatorami i sprawdzają miejsca  gdzie ma powstać obóz.
 
Od poniedziałku w lesie na terenie gminy Osiecznica stacjonują harcerze z Poznania. Liczna grupa dzieci i młodzieży w środku lasu organizuje sobie miejsce do spędzenia letniego wypoczynku. 
Policjanci spotkali się z harcerzami aby przypomnieć im zasady bezpieczeństwa i przybliżyć zagrożenia z jakimi mogą mieć do czynienia podczas pieszych wycieczek i pobytu w lesie.
Wśród niebezpieczeństw czyhających na młodych ludzi wskazano dopalacze i narkotyki. 
Po spotkaniu z młodzieżą mundurowi zaprezentowali opiekunom i kierownictwu obozu walizkę edukacyjną z projektu  „Nie dla narkotyków - zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko - niemieckim" prezentując różne gadżety, które mogą być wykorzystywane do zażywania i przechowywania środków odurzających.
 
Zastępca komendanta obozu oprowadziła policjantów po cały obozowisku prezentując zaplecze kuchenne oraz podobozy dziewcząt i chłopców. Wymieniono się telefonami kontaktowymi i ustalono zasady współpracy w sytuacji zagrożenia.
 
asp.szt. Anna Kublik-Rościszewska 
Oficer prasowy KPP Bolesławiec 
 
 

Galeria

Powiązane wiadomości