Ta strona używa plików cookie!
close

Zabezpiecz swoją działkę na zimę

Data dodania: 11 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Kończy się sezon działkowy. Bolesławieccy policjanci przypominają aby uniknąć kradzieży, warto pamiętać o dobrym zabezpieczeniu działki i jej wyposażenia na zimę.

W okresie jesienno-zimowym złodzieje wykorzystują małą aktywność działkowców i bez skrupułów kradną pozostawione tam wartościowe rzeczy. 
 
Przypominamy, że najważniejsze jest właściwe zabezpieczenie swojej własności, ponieważ to najlepiej uchroni przed ryzykiem stania się ofiarą przestępstwa. Policjanci w codziennej służbie podejmują działania mające na celu ograniczanie tych zjawisk, jednak najważniejsze jest zaangażowania samych działkowców w bezpieczeństwo swojego mienia.
 
Aby Twoja działka była bezpieczna, Pamiętaj!
 
1) Wartościowe przedmioty (kosiarki, piły, sprzęt elektroniczny, czy agregaty) najlepiej nie zostawiać na działce.
 
2) Zachowaj dokumenty gwarancyjne nowego sprzętu z numerami fabrycznymi. Wartościowe przedmioty dobrze jest oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić dokumentację fotograficzną.
 
3 ) Altankę lub działkowy domek zabezpiecz tak, jak własne mieszkanie- zamontowanie atestowanych zamków w drzwiach, oknach i bramach na pewno odstraszy złodziei.
 
4) Stan zabezpieczeń należy kontrolować co jakiś czas po zamknięciu. Kilkumiesięczną nieobecność właściciela i brak zmian na działce łatwo zauważyć i wykorzystać do kradzieży.
 
5) Podczas pobytu na działce warto zwracać uwagę na obce osoby kręcące się bez celu w okolicy- może to być sposób zbierania informacji przez złodziei.
 
6) O bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z sąsiadami- poznaj sąsiadów, wymieńcie się telefonami i zwracajcie uwagę na wasze działki i wszystkie niepokojące sytuacje.
 
7) Wszelkie zagrożenia, podejrzenia i niebezpieczne sytuacje w okolicy należy na bieżąco zgłaszać Policji. Pomoc i radę można uzyskać od dzielnicowego, opiekującego się terenem, na którym mamy swoją działkę.
 
 
 
KPP Bolesławiec
 

Powiązane wiadomości