Ta strona używa plików cookie!
close

Złodziej rowerów zatrzymany

Data dodania: 5 września 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci ustalili i zatrzymali złodzieja rowerów. 42-latkowi udowodniono kradzież dwóch jednośladów, które zostały odzyskane. Mężczyźnie udowodniono także kilkanaście innych przestępstw, w tym kradzieże 11 rowerów.

Policjanci Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej komendy prowadząc działania operacyjne zauważyli mężczyznę jadącego na rowerze, który kilka dni wcześniej został skradziony po włamaniu do piwnicy. W wyniku przeprowadzonych działań mundurowi ustalili, że mężczyzna w posiadaniu którego jest utracony rower jest sprawcą włamania do piwnicy. Policjanci odzyskali rower, na którym jechał włamywacz a także drugi jednoślad, który został skradziony z tej samej piwnicy.
Ponadto w trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 42-letni mieszkaniec Bolesławca  ma również związek z szeregiem innych przestępstw, do który doszło w ciągu ostatnich 3 miesięcy na terenie Bolesławca. Łupem podejrzanego w wyniku włamań i kradzieży padło aż 11 rowerów. 42-latek kradł rowery pozostawione na klatkach schodowych, włamywał się do piwnic i garaży. Zatrzymany twierdzi, że przedmioty zdobyte w wyniku przestępstw sprzedał przypadkowym osobom.
 
Podejrzany przyznał się do popełnienia szeregu kradzieży i włamań oraz złożył wyjaśnienia.
Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 
 
asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec 

Galeria

Powiązane wiadomości